O projekcie

W Internecie i księgarniach mnóstwo jest prostych sposobów, tzw. „life-hacków”, które obiecują, że rozwiążą niemalże każdy Twój życiowy problem. Żyjemy w czasach, gdzie na nasze problemy chcemy mieć gotowe rozwiązania od innych i natychmiastowe rezultaty z podejmowanych działań. Wierzymy, iż w byciu szczęśliwym, pomoże nam przeczytanie w magazynie psychologicznym „top 5 porad na szczęście”, a miłość w życiu odnajdziemy poprzez zapisanie się na szkolenie z uwodzenia. Być może zdążyłeś już przekonać się, o tym, że proste i uniwersalne porady działają niezwykle rzadko…

Autorzy takich kursów i poradników słusznie zauważyli, że większość z nas stoi wobec podobnych wyzwań. Kto z nas nie chciałby zarabiać więcej pieniędzy, lepiej wyglądać, przebywać z ciekawszymi ludźmi, odczuwać więcej radości i spokoju? Niezwykle ciekawy jest fakt, iż każdy z nas wie, jak takie cele osiągać. Każdy wie, że aby zarabiać więcej pieniędzy, to trzeba więcej pracować, lub zmienić pracę na taką, która daje większe zarobki. Każdy wie, że aby lepiej wyglądać, należy zdrowiej się odżywiać i częściej ćwiczyć. Wreszcie, każdy wie, że aby rzucić palenie, wystarczy… rzucić palenie. Znamy więc sposoby na rozwiązanie swoich problemów, wiemy co trzeba robić, a jeśli nie – to wiemy gdzie szukać wskazówek. Dlaczego więc nie osiągamy w życiu tego, czego chcemy…?

Wprowadzanie do swojego życia trwałych i satysfakcjonujących zmian nie polega jedynie na odnalezieniu „idealnego” sposobu działania. Nawet najcudowniejszy pomysł na biznes nie przyniesie Ci dużych pieniędzy, jeśli jesteś przekonany, że „pierwszy milion trzeba ukraść”. Również niezwykle trudno będzie zbudować trwały i szczęśliwy związek, kiedy wierzysz, że „wszyscy faceci myślą tylko o jednym”. Sposoby, pomysły, metody są ważne, lecz ich działanie zależy od naszego indywidualnego sposobu patrzenia na świat.

Podobnie, gdy chciałbyś zasadzić roślinę, to zatroszczysz się najpierw, o przyjazne do jej rozwoju środowisko. Dopiero, kiedy zapewnisz jej odpowiedni dostęp do światła i wody, posadzisz ją z daleka od zagrożenia, to Twoja roślinka zacznie zdrowo się rozwijać. Mało tego, będzie rosnąć samodzielnie, bez Twojej bezpośredniej pomocy.

Zmiana, której w życiu oczekujesz może także dokonywać się „automatycznie”, jeżeli tylko zapewnisz jej konkretne do rozwoju warunki. Tak, jak roślina nie urośnie, bez zapuszczenia korzeni w głąb ziemi, człowiek nie dokona zauważalnej zmiany w życiu, bez wglądu w głąb siebie, własne myśli, ograniczenia, przekonania i stwarzaną przez niego do rozwoju atmosferę. Wszystko to wewnątrz Ciebie może wspierać lub hamować dokonywanie się zmian na zewnątrz.

Jeśli praca nad pieniędzmi, związkiem, zdrowiem, czy nad czymkolwiek innym rozpoczyna się od szukania sposobu działania, to rezultaty takiej pracy są krótkotrwałe i praktycznie niezauważalne. To praca nad sobą, nad własnym podejściem, osobistym sposobem myślenia o sobie i postrzegania sytuacji pomaga tworzyć sprzyjające środowisko, w którym trwała zmiana dokonuje się skutecznie i przede wszystkim – znacznie prościej.

Tym właśnie zajmuje się Mentaloterapia…

Mentaloterapia to proces, w trakcie którego osoba poznaje siebie, indywidualne wartości, osobisty sposób postrzegania świata, który przekłada się na powstawanie w życiu trwałych i satysfakcjonujących zmian, a jednocześnie zbliża do odczuwania w życiu większego spokoju, radości i spełnienia.

Dla kogo jest ten proces?

Mentaloterapia jest przeznaczona dla każdej osoby, która:

  • Próbuje coś w swoim życiu zmienić, lecz popularne sposoby u niej nie działają;
  • Chce dokonać w swoim życiu jakiejś zmiany, ale nie wie, jak się do tego zabrać;
  • Wie, co robić, lecz coś powstrzymuje ją przed podjęciem działania;
  • Poszukuje w życiu własnej indywidualności i sensu życia;
  • Pragnie odkrywać własną osobowość i realizować swój osobisty potencjał.

Na czym polega mentaloterapia?

Mentaloterapia, to nic innego, jak specyficzny rodzaj profesjonalnego life-coachingu, dzięki któremu zmiana w życiu zachodzi jako SKUTEK UBOCZNY zmiany myślenia. Tego typu praca polega na indywidualnej rozmowie z drugą osobą, w trakcie której wydobywane są na jaw założenia myślowe, poznaje się własne przekonania i sposoby myślenia, a następnie sprawdza się ich przydatności względem indywidualnie wyznaczonego celu.

Sesje coachingowe pozwalają spojrzeć na siebie, w sposób wielowymiarowy, wsłuchać się w swoje odczucia, odkrywać własny potencjał i sens swojej egzystencji oraz nadawać życiu więcej spokoju, radości i spełnienia.

Nazywam się Dawid Jureczko. Jestem coachem, doradcą filozoficznym, oraz twórcą portalu mentaloerapia.pl. Podczas pracy z drugą osobą stosuję się do zasad „ICF” – międzynarodowego stowarzyszenia profesjonalnych coachów. Szeroko pojętym rozwojem osobowości zajmuję się od roku 2015, a konkretnie coachingiem od 2018. Moją misją jest poznawanie sposobów myślenia osoby oraz sprawdzaniu ich przełożenia na jakość życia. Zapraszam do zarówno zapoznania się z artykułami na niniejszym blogu, jak i do indywidualnej współpracy.